Strategija kot praksa: Priložnosti za vključevanje raziskovanja v visokošolsko izobraževanje

Spoštovane visokošolske učiteljice in učitelji, strokovne sodelavke in sodelavci ter študentke in študenti Podiplomske šole ZRC SAZU!

Spoštovane raziskovalke in raziskovalci ZRC SAZU!

 

Z veseljem vas vabimo na 2. Akademski zbor Podiplomske šole ZRC SAZU, ki bo posvečen predstavitvi in skupnemu razmisleku o ključnih usmeritvah iz nastajajočega dokumenta Strategija prenosa raziskovalnega znanja in rezultatov ZRC SAZU v visokošolsko izobraževanje.

 

Gre za osrednji strateški dokument, ki obravnava aktualne izzive in priložnosti povezovanja raziskovalnega dela ZRC SAZU z visokošolskim izobraževanjem na PŠ ZRC SAZU, s ciljem okrepitve kakovosti študija, večje prepoznavnosti raziskovalnih rezultatov ter boljše
umeščenosti študentk in študentov v raziskovalno okolje.

 

Dogodek bo potekal kot interaktivni forum, kjer bodo najprej podana vsebinska izhodišča, izzivi in priložnosti prepletanja raziskovalne in izobraževalne sfere. Sledile bodo delavnice v štirih tematskih skupinah, ki bodo obravnavale posamezna vsebinska področja Strategije.

 

Akademski zbor bo v ponedeljek, 6. oktobra 2025, v Atriju ZRC. Dogodek bomo začeli z jutranjo kavo ob 8:00, sklenili pa z družabnim kosilom ob 12:00.

 

Vabilo je namenjeno vsem, ki ste že vključeni v delovanje PŠ ZRC SAZU, kot tudi tistim, ki bi želeli v prihodnje aktivno prispevati k soustvarjanju študijskih vsebin, modulov in raziskovalno-pedagoških povezav. Na dogodku bomo skladno s Statutom PŠ ZRC SAZU izvolili tudi novo predstavnico ali predstavnika Akademskega zbora v Upravnem odboru.

 

Veselimo se srečanja, izmenjave mnenj, novih idej in predlogov!

 

S spoštovanjem,

 

Prof. dr. Oto Luthar

Predsednik Akademskega zbora

 

PROGRAM:

8:00–8:30 Registracija in jutranja kava vsi
8:30-9:00 Volitve v Upravni odbor članice in člani AZ
9:00–9:30 Pozdravni nagovor in vsebinska izhodišča prof. dr. Oto Luthar, predsednik AZ,
doc. dr. Jani Kozina, dekan
9:30–10:30 Interaktivna delavnica v štirih tematskih skupinah
-Prenova študijskih programov & raziskovalna vključenost študentk in študentov
– Pedagoške kompetence & mednarodna mobilnost
– Medinstitucionalno projektno sodelovanjePromocija raziskav in izobraževanja v visokošolskem in javnem prostoru
10:30–11:00 Odmor
11:00-11:45 Predstavitev rezultatov delavnice in skupinska razprava predstavnice in predstavniki skupin ter vsi sodelujoči
11:45-12:00 Sklepi Akademskega zbora prof. dr. Oto Luthar, predsednik AZ
12:00 Kosilo vsi